Fot. Zdjęcie podglądowe

Policja prowadziła śledztwo w sprawie dilera, który dostarczał środki odurzającego poprzez przesyłki pocztowe. Wśród odbiorców znalazł się adres i dane jednego z duchownych z powiatu łódzkiego.

– 6 marca 2020 wszczęliśmy śledztwo w sprawie udzielania marihuany i metaamfetaminy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zarzuty postawiliśmy czterem osobom. Wobec Arkadiusza P. sąd na wniosek prokuratury zastosował areszt tymczasowy na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia. Łącznie czterem osobom postawiliśmy dziewięć 9 zarzutów. Poza Arkadiuszem P. śledztwem objęto Dominika L., Andrzeja L., Konrada M. Wszyscy po przedstawieniu zarzutów pozostali na wolności z dozorami policji. – przekazał Prokurator Rejonowy w rozmowie z Faktem.

Proboszcz z Jedlna Tomasz S. (41 l.) został zatrzymany. Usłyszał dwa zarzuty – posiadania narkotyków oraz niedozwolonego obrotu wewnątrzwspólnotowego, za co grozi odpowiednio do 3 i do 5 lat pozbawienia wolności.

Ksiądz podczas przesłuchania przyznał się do winy. Ma dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju – potwierdził prokurator.

Działania wobec zatrzymanego podjęła także Kuria Metropolitalna w Częstochowie – Duchowny został natychmiast zawieszony w pełnieniu obowiązków duszpasterskich i zwolniony z urzędu proboszcza, pozostając do dyspozycji policji i prokuratury, a administrację parafią i troskę o nią przejął dziekan miejscowego dekanatu – informuje rzecznik.

Źródło: Fakt24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here