Zdjęcie podglądowe

19 marca 2020 roku, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, miejscowy Sąd Rejonowy tymczasowo aresztował trzech podejrzanych o zabójstwo mężczyzny w Lubaniu.

Zabójstwo w Lubaniu

Do zbrodni, mającej bardzo brutalny przebieg, doszło w nocy z 15 na 16 marca 2020 roku, w jednym z mieszkań na terenie Lubania.  Sprawcy to mieszkańcy Lubania w wieku od 21 do 38 lat.

Piotr M., Patryk M. i Paweł M. bili Krzysztofa S. pięściami po twarzy i głowie oraz kopali pokrzywdzonego po całym ciele. Sprawcy uderzali go także metalowym prętem. Jeden z napastników przy użyciu noża zadał pokrzywdzonemu rany twarzy, inny skakał ofierze po klatce piersiowej. Następnie sprawcy pozostawili konającego pokrzywdzonego w mieszkaniu, gdzie na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

Zatrzymanym mężczyznom  prokurator  przedstawił zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.  Podejrzanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora sąd aresztował sprawców na 3 miesiące.

Pobicie ze skutkiem śmiertelnym w Bolesławcu

Do innego zdarzenia, skutkiem którego była śmierć pokrzywdzonego, doszło w nocy 17 marca 2020 roku w Bolesławcu.   W jednym z mieszkań 46-letni Tadeusz G. i 43-letnia Beata K. przez około godzinę dotkliwie bili Piotra M. Kopali pokrzywdzonego po głowie i ciele, a także skakali po jego klatce piersiowej i głowie. Mężczyzna został następnie wyniesiony na klatkę schodową. Pomimo przybycia na miejsce pogotowia ratunkowego i podjęcia akcji reanimacyjnej pokrzywdzony zmarł.

Sprawców zatrzymano i doprowadzono do Prokuratury Rejonowej
w Bolesławcu. Prokurator zarzucił im pobicie, którego skutkiem była śmierć pokrzywdzonego. Dodatkowo Beacie K. postawiono zarzut kierowania wobec innej osoby groźby pozbawienia życia. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Także wobec tych podejrzanych sąd, na wniosek prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Prawdopodobne jest zaostrzenie kwalifikacji prawnej zarzuconego podejrzanym czynu.

Źródło: pk.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here