Zdjęcie podglądowe

W wyniku konfliktu pomiędzy mężczyznami doszło do ataku zakończonego postrzeleniem jednego z napastników. Za drugim razem zareagować musiał funkcjonariusz, który także oddał strzał. – informuje PAP.

Rzeczniczka katowickiej policji mł. asp. Agnieszka Żyłka poinformowała, że do zdarzenia doszło w sobotę ok. 23 na ul. Wodnej w centrum miasta.

– Dwóch mężczyzn było na parkingu, gdy z pobliskiego budynku wyszedł inny mężczyzna ze swoją partnerką. Wtedy jeden z mężczyzn, który był na parkingu, zaatakował go przy pomocy kija lub pałki – od pewnego czasu był między nimi jakiś konflikt. Wtedy ten mężczyzna, który wychodził z budynku wyjął broń i zaczął strzelać. Jeden z mężczyzn na parkingu został ranny, a strzelający zbiegł do domu – przedstawiła sytuację policjantka.

Oddział policji, który został wysłany do zgłoszenia zaatakował drugi mężczyzna, który nie reagował na polecenia funkcjonariuszy – Jeden z policjantów oddał w kierunku agresywnego mężczyzny strzały. Został ranny w korpus – powiedziała policjantka.

Oby dwaj mężczyźni są już po operacji, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W niedzielę nad ranem oddział antyterrorystów aresztował 54-latka odpowiedzialnego za postrzelenie napastnika.

Aktualnie trwa śledztwo, które ma na celu wyjaśnienie motywów działań zatrzymanych.

Źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here