Fot. Twitter

To już kolejny polski piłkarz, który postanowił przekazać pieniądze na zwalczanie stale rozprzestrzeniającej się pandemii.

Pierwszym, który zaoferował swój wkład finansowy był Jakub Błaszczykowski. Wraz ze swoją fundacją charytatywną „Ludzki gest” wyłożył 400 tysięcy złotych. Tym razem suma jest znacznie większa.

Robert Lewandowski na łamach Sport Bild oświadczył, że wraz z żoną przekazują kwotę w wysokości miliona euro na walkę z wirusem. Pieniądze trafią do fundacji „We Kick Corona”, założonej przez jego kolegów z drużyny Leona Goretzke i Joshue Kimmicha.

– Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji, jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Dobro wraca – powiedzieli Lewandowscy.

– Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni. Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni.

Źródło: Onet.pl, sport.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here