policja.pl

Poznański Sąd Okręgowy wypuścił z aresztu Arkadiusza Ł., podejrzanego o wyłudzanie 1,6 mln zł metodą na wnuczka. . Sąd umorzył sprawę innych jego oszustw i nakazał wypuszczenie Hossa na wolność.

Wypuszczanie na wolność takich zdemoralizowanych wielokrotnych przestępców kłóci się ze społecznym poczuciem sprawiedliwości – mówi dla Faktu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

„Hoss” przebywał w areszcie od 17 marca 2017 roku. Sprawa Arkadiusza Ł. najpierw trafiła do Sądu Okręgowego w Warszawie. Decyzją sądu apelacyjnego przekazała została do rozpoznania przez Sąd Okręgowy w Poznaniu. 18 marca zdecydowano o umorzeniu postępowania.

Ponowne wyjście na wolność „króla mafii wnuczkowej” Arkadiusza Ł. to kolejny odcinek „serii kompromitujących działań polskiego sądownictwa, które powinno było raczej skazać „Hossa” na długoletnią karę więzienia” – pisze Niemiecki dziennik „Der Spiegel”.

 18 marca sąd umorzył wobec Arkadiusza Ł. postępowanie z uwagi na to, że czyny które zostały zarzucone oskarżonemu w tym postępowaniu zawierają się w okresie, który został osądzony przez Sąd Okręgowy w Poznaniu we wrześniu ubiegłego roku. Sąd wówczas przyjął koncepcję czynu ciągłego, czyli dane zachowania, w tym przypadku oszustwa, popełnione w jednym czasie, uznał za jeden czyn.

Nowy akt oskarżenia obejmuje takie same zachowania, popełnione tą samą metodą, w tym samym czasie. Jest to okres zamknięty i wszystkie czyny z tego uznaje się za osądzone, nawet jeżeli organy ścigania ujawniły je później. W związku z umorzeniem postępowania sąd podjął decyzję o zwolnieniu Arkadiusza Ł. z aresztu – słowa sędziego Aleksandra Brzozowskiego z SO w Poznaniu cytuje RMF24.pl.

Rodzina witała go jak króla. Zrobiona została nawet transmisja na Facebooku. Pod bramy aresztu przybyło kilkunastu elegancko ubranych Romów.

Źródło: TVP INFO / RMF24.PL


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here