screenshot, youtube

Prezes PIS w rozmowie z radiem RMF FM zabrał głos w sprawie obecnej sytuacji w związku z koronawirusem.

Jarosław Kaczyński jest pewny, że obecny stan jest na tyle dobry, że pozwala na przeprowadzenie wyborów bez żadnych komplikacji – Jestem przekonany, że w tej chwili nie ma żadnych przesłanek, żeby wprowadzić stan klęski żywiołowej, a tylko wtedy wybory mogą być przełożone. Muszą być przesłanki konstytucyjne, a ich w moim przekonaniu teraz nie ma – powiedział.

Administracja rządowa i samorządowa mają konstytucyjny obowiązek podjąć działania, żeby wybory się odbyły, bo zbliżają się już pierwsze terminy – dodał.

Prezes PIS stwierdził także, że najbardziej pokrzywdzony jest obecny prezydent, bo nikt nie ma takiego kontaktu z ludźmi i nie przyciąga ich tak wielu – Utracił coś, co jest jego niezwykle mocną stroną. W normalnej sytuacji dziś odbyłby już setki spotkań i z pewnością byłby one bardzo udane.

Kaczyński uważa także, że można chodzić do kościoła i nie ryzykować swoim zdrowiem – Do kościoła, jeśli się przestrzega zasad, można chodzić. Nie ma zakazu, biskupi nie mówią „nie chodźcie do kościoła”.

Źródło: wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here