lubelska.policja.gov.pl

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych odpowie 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W miejscu jego zamieszkania, a konkretnie w lodówce, policjanci ujawnili narkotyki, które wystarczyłyby do sporządzenia około 200 porcji dealerskich. Wczoraj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego bialskiej komendy w ubiegły wtorek weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta. Z ich informacji wynikało, że mieszkający tam 26-latek posiadać może znaczne ilości środków odurzających.

W trakcie prowadzonych na miejscu czynności policjanci ujawnili susz roślinny oraz biały proszek, a także tabletki. Zapakowane w woreczki foliowe środki ukryte były w lodówce.

Po przeprowadzeniu wstępnego badania policjanci potwierdzili, że zabezpieczone środki to marihuana, amfetamina oraz tabletki ekstazy. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia około 200 porcji dealerskich tych narkotyków.

Nielegalne środki zostały zabezpieczone, natomiast 26-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli od niego  pieniądze. Wczoraj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here