Facebook

W ciągu jednego dnia poznańskim kibicom udało się zgromadzić 11 tysięcy złotych, na zakup najbardziej potrzebnych artykułów. Aby pomóc w walce z koronawirusem organizowane są kolejne zbiórki.

Jak podali na Facebooku Ratajscy Fanatycy, do szpitala z oddziałem zakaźnym trafiło 10 palet wody mineralnej, 20 tysięcy maseczek ochronnych, środki do dezynfekcji, rękawiczki, ręczniki oraz żywność. Pomoc trafiła także do szpitala na ulicy Polnej oraz do jednostki w Szamotułach.

Facebook

Mimo pomocy najważniejszych artykułów nadal brakuje. Zbiórki na terenie Poznania odbywają się każdego dnia pod stadionem przy ulicy Bułgarskiej od godziny 9 do 16.

Kibice Ultras Miedź Legnica także zorganizowali pomoc, tym razem dla ratowników medycznych w swoim mieście.

– W kilka dni we własnym gronie mobilizujemy się do pomocy i organizujemy środki finansowe. Udaje nam się zebrać prawie 15 000 zł. Decydujemy się nie przekazywać tego w formie gotówki, ale pójść krok dalej -znaleźć i dostarczyć możliwie najszybciej to czego brakuje Ratownikom najbardziej. Za te kwotę kupujemy: profesjonalne maski,maseczki jednorazowe, kombinezony, gogle ochronne, płyny antybakteryjne oraz rękawiczki – informują organizatorzy zbiórki.

Po opublikowaniu informacji o zbiórce kibice z Legnicy dodatkowo skomentowali całą akcję i wystosowali apel do kibicowskiej Polski: „Po udostępnieniu informacji o naszej pomocy zaczynają się do nas odzywać Ratownicy z całej Polski. W wielu miejscach sytuacja robi się dramatyczna. Apelujemy do kibicowskiej Polski o reakcje. Pokażmy kolejny raz ponad podziałami ile wspólnie możemy. #KiboleRatownikom

Również Stowarzyszenie Sympatyków Wisły Płocka we współpracy z klubem rozpoczęło zbiórkę na rzecz Oddziału Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Produkty można przekazywać codziennie od 10 do 18 w punkcie pod stadionem.

Zbiórka obejmuje:papier do drukarek, chusteczki do dezynfekcji, nową zapakowaną pościel, akcesoria jednorazowe – chirurgiczne fartuchy ochronne, rękawiczki, maseczki, mopy firmy CEG, talerze, sztućce, kubki, ręczniki papierowe, czyste koce.

Źródło: Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here