Fot. Zdjęcie podglądowe

Michał L., został uznany za winnego stawianych mu zarzutów zgwałcenia nastolatki 9 lat temu.

Sędzia Adrianna Kłosowska w Gdańskim Sądzie Okręgowym wymierzyła oskarżonemu karę 12 lat więzienia, za zbrodnię której dopuścił się na plebani w 2011 roku. Skazany ma także zakaz kontaktowania i zbliżania sie do poszkodowanej na odległość co najmniej 50 metrów. Musi także zapłacić swojej ofierze 100 tysięcy złotych.

Oskarżony znał dziewczynę i widział jak może zareagować moment, wykorzystując niedoświadczenie, młody wiek, niedoświadczenie emocjonalne, cechy charakteru pani pokrzywdzonej, doprowadził do tych dwóch zdarzeń – dodała sędzia.

– Mając na względzie bardzo wysokie cierpienia, jakie towarzyszą pani do dnia dzisiejszego, w zasadzie pani się do dzisiaj nie uporała z tym, co się wydarzyło, a minęło już od tego momentu dużo czasu i mając na względzie te wszystkie okoliczności, sąd ocenił, że kara 12 lat pozbawienia wolności za te dwa zdarzenia będzie karą adekwatną – wytłumaczyła.

Wyrok, który zapadł jest nieprawomocny. Obrona zapowiedziała odwołanie się od decyzji sądu, w związku z tym, że zapadła ona jedynie na podstawie zeznań pokrzywdzonej, które w ich ocenie sa niewiarygodne.

Źródło: tvn24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here