facebook
facebook

W jedynym poznańskim szpitalu z oddziałem zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej zaczęło brakować personelowi medycznemu, jak i chorym, podstawowych artykułów, takich jak choćby woda pitna. O fakcie poinformowali kibice Lecha Poznań w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych. W niedzielę rozpoczęła się zbiórka funduszy, aby ruszyć z pomocą i kupić najpotrzebniejsze rzeczy, a następnie przewieźć je do szpitala. Dziś rano do szpitala dotarły pierwsze produkty.

Kibice Lecha Poznań przekazali, że rozmawiali ze Szpitalem Miejskim przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu i priorytetem jest:


– woda (najlepiej butelki o pojemności 0,5l lub 1,5l)
– podstawowe produkty żywieniowe np: kasza, ryż, mąka, suchy prowiant
– środki ochronne: rękawiczki lateksowe, maseczki ochronne


„Te artykuły prosimy zostawiać przed biurem Stowarzyszenia Kibiców Kolejorz, które mieści się na stadionie. Wspólnie ze stowarzyszeniem zajmiemy się transportem tego wszystkiego.” – informują kibice.

Dochodzą do nas słuchy, że znajdującemu się na naszej dzielnicy szpitalowi przy ul. Szwajcarskiej (jedynemu w Poznaniu z…

Publiée par Ratajscy Fanatycy sur Dimanche 15 mars 2020

Akcja Stowarzyszenia Kibiców KOLEJORZ i ośrodka Kibice Razem Lech Poznań przyniosła bardzo szybki efekt. Pierwszy bus z zebraną wodą oraz maseczkami trafił już do szpitala na Szwajcarskiej w Poznaniu. W potrzebie jest również szpitala na Polnej. Tam pojedzie drugi bus z zebranymi produktami. 

Pierwszy transport już dotarł na miejsce. Ekipa szpitala BARDZO DZIĘKUJE!Zbieramy kolejną partię. Mamy już sporo. Tym…

Publiée par Kibice Lecha Poznań sur Lundi 16 mars 2020

Do szpitala przy ul. Szwajcarskiej trafiają osoby zakażone koronawirusem w Poznaniu. Do tej pory w stolicy Wielkopolski zakażonych koronawirusem było siedem osób, spośród których jedna zmarła.

Źródło: Facebook / Głos Wielkopolski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here