DEA
DEA

Departament Sprawiedliwości i Służby Antynarkotykowe poinformowały o pomyślnie zakończone akcji pod tytułem „Python” prowadzonej przez DEA. Działania były skierowane w członków najpotężniejszego i jednego z najbardziej brutalnych karteli w Meksyku – Cartel New Generation Jalisco.

Po sześciomiesięcznym dochodzeniu w całym kraju w ciągu tygodnia aresztowano ponad 600 osób związanych z działalnością kartelu. Skierowano 350 aktów oskarżenia oraz dokonano znacznych konfiskat pieniędzy. Przejęto również dużą ilość narkotyków.

Project Python jest największym atakiem ze strony USA przeciwko CJNG, a to dopiero początek.”, powiedział pełniący obowiązki administratora Uttam Dhillon.

CJNG jest jedną z najszybciej rozwijających się międzynarodowych organizacji przestępczych w Meksyku i jednym z największych producentów metaamfetaminy na świecie. Odpowiada za znaczną część narkotyków, które trafiły do Stanów Zjednoczonych.

Amerykański rząd oferuje 10 milionów dolarów za informacje o szefie kartelu CJNG. Chodzi tutaj o Nemesio Ruben Oseguera Cervantesa, znanego jako „El Mancho”.

Źródło: dea.gov

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here