screenshot
screenshot

Artur Szpilka (24-4, 16 KO) na gali Knockout Boxing Night X w Łomży po kontrowersyjnej decyzji sędziów wygrał z Sergiejem Radczenko (7-6, 2 KO). W sieci wybuchła ogromna fala krytyki po słowach Szpilki, gdzie w wywiadzie po walce powiedział, że „wygrał prawie każdą rundę”. Kilkanaście godzin później Artur Szpilka odniósł się na „chłodno” do całej walki i powiedział, że chce natychmiastowego rewanżu i unieważnienia wyniku walki.

Sergiej Radczenko odniósł się do propozycji rewanżu, którą miał dostać. Ukrainiec, miałby dostać 500 euro więcej niż za potyczkę sprzed kilku dni.

„Mój apel o rewanż z Arturem Szpilką dla Polski
Pozdrawiam kibiców boksu!

Przeczytałem wczoraj przeciąć od KnockOut Promotions w osobie pana Wasilewskiego, który stwierdza, że spłacił mnie bardzo wielki pieniędzy za walkę przeciw Artura Szpilki oraz i o tym, że ja chce otrzymać nierealnie wielki kasę za drugą walkę. I to jest przyczyna, żeby oni zrezygnowali rewanżu. To jest całkowicie absurdalne!

Osobiście Wasilewski nie wysłał mi ofert na drugą walkę. Skontaktował się ze mną przedstawiciel Knockout Promotions.
W historie boksu istnieje taka zasada, że koszt rewanżu to minimum podwójna opłata od opłaty pierwszej walki. Ale przedstawiciel zasugerował, że doliczę do opłaty za drugą bitwę tylko 500 € od poprzedniej.

Takie podejście do siebie uważam za drugą zniewagę po skradzionym zwycięstwie! Ja wiem co oni chcą zrobić! Taka ich oferta została złożona celowo, żeby powiedzieć – Radczenko nie przejmuje drugiej walki i chcę uniknąć rewanżu!

Jeśli Wasilewski uważa, że zapłacił mi szalone pieniądze za pierwszą walkę, nie mam nic przeciwko, żeby pozwolić mu odsłonić finansowy strony naszego kontraktu! A eksperci boksu docenią ten tak zwany kontrakt „dużych pieniędzy”! Myślę, że za taką cenę nie sprowadziłby Artura Szpilki na Ukrainę.

Mam bardzo proszę warunki:
1. Ja muzę wiedzieć o tym, kto będzie sądzić rewanż, żeby nie powtórzyć historii, która odbyła w pierwszej walce.
2. Ja chcę badań na doping dla mnie i Artura do i po naszej drugiej walkę. Chce, żeby kibice dowidziały, że jesteśmy oczyszczeni dopingu.
3. Opłata musi odpowiadać rewanżowi.
Występuje za otwarty boks!
Z powagą,
Sergiej Radczenko”

Źródło: Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here