breakingbelizenews.com
breakingbelizenews.com

Samolot został namierzony 27 lutego 2020 roku w przestrzeni powietrznej Belize. Po czwartej rano samolot wylądował na prowizorycznym pasie startowym. Na miejsce zostały od razu skierowane służby w celu sprecyzowania miejsca lądowania oraz przejęcia ładunku i zatrzymania przemytników. Po kilkudziesięciu minutach poszukiwań znaleziono odrzutowiec Gulfstream II (G1159A), w którym znajdowało się 69 ogromnych paczek, wypełnionych po brzegi kokainą.

Komisarz Departamentu Policji w Belize – Chester Williams w wydanym komunikacie powiedział, że po dotarciu na miejsce w odrzutowcu nie było załogi, ani przemytników. Zabezpieczono tylko kokainę. „Znaleźliśmy także w okolicy dwa karabiny M-16 i kamizelki kuloodporne. Przemytnicy domyślili się, że jesteśmy blisko i nie zdążą wyładować kokainy, więc zniknęli. Na miejscu pracują zespoły, które szukają osób odpowiedzialnych za ten transport. Ściągnięte zostały odciski palców, przesłaliśmy je do Interpolu.„.

breakingbelizenews.com

Odrzutowiec nie miał widocznej rejestracji. Usuwanie numerów na samolotach jest powszechne wśród przemytników. Te samoloty w dużej mierze już nie funkcjonują i można je kupić nawet za kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Są bardzo pojemne, dlatego wykorzystuje się je do przemytów.

Jest to czwarty samolot wypełniony kokainą, który wylądował i został zajęty w Belize tylko w 2020 r.

Źródło: breakingbelizenews.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here