fot. kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
fot. kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Kryminalni z komisariatu na Wyżynach zatrzymali mieszkańca tej dzielnicy mającego związek z przestępczością narkotykową. 41-latek, do którego drzwi zapukali policjanci, woreczki i różne pojemniki z marihuaną i haszyszem miał ukryte w szafie w pokoju. Teraz mężczyzna najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

Działania policjantów z Wydziału Kryminalnego komisariatu na bydgoskich Wyżynach doprowadziły do zatrzymania 41-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków.

Do jego zatrzymania doszło w miniony wtorek (25.02.2020). Wówczas kryminalni pojechali do jego miejsca zamieszkania na osiedlu bydgoskich Wyżynach. Podejrzewanego mężczyznę zastali w mieszkaniu. Funkcjonariusze po przedstawieniu powodu „wizyty” przystąpili do przeszukania mieszkania. Skierowali swoje kroki do pokoju zajmowanego 41-latka.

Chwilę później w szafie stojącej w pokoju kryminalni ujawnili ukryte w niej woreczki, beczkę plastikową oraz inne opakowania z zawartością suszu roślinnego oraz zbrylonej substancji. Wstępnie przeprowadzone badanie wykazało, że jest to 460 gramów marihuany i 67 gramów haszyszu. Policjanci zabezpieczyli te substancje i przekazali je do laboratorium kryminalistycznego. Ponadto w tym samym miejscu policjanci znaleźli jeszcze wagę elektroniczną, woreczki foliowe oraz znaczną ilość gotówki. Przedmioty te są również dowodami w sprawie.

Bydgoszczanin usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator, po przesłuchaniu bydgoszczanina i zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, skierował wniosek do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego. Sędzia po jego rozpatrzeniu aresztował 41-latka na 2 miesiące.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Źródło: kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here