fot. AFP/YURIY DYACHYSHYN
fot. AFP/YURIY DYACHYSHYN

 W miejscowości Winniki pod Lwowem rozpoczęła się największa „w historii kraju publiczna utylizacja” podrabianego alkoholu, który skonfiskowali funkcjonariusze na przestrzeni ostatnich lat. Mówimy tutaj o ilości ponad 37 tysięcy butelek, to prawie 14 ton alkoholu! Wartość wylanych napojów oszacowano na ok. 650 tys. zł. W akcji wziął udział minister sprawiedliwości Ukrainy Denys Maluśka.

Tak jak obiecaliśmy, zniszczymy nielegalne alkohole. Wszystkie nasze działania zostaną udokumentowane i nagrane, żeby nie było żadnych wątpliwości co do losu skonfiskowanych produktów – powiedział w trakcie przemówienia Denys Maluśka

„Trudno powiedzieć, co tam jest, ale konsumpcja nie jest zdecydowanie zalecana. Ten podrabiany alkohol stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia ludzi i ich życia” – dodał Maluśka.

Według ministra procedura utylizacji i wylewania alkoholu powinna trwać około tygodnia, po czym ciecz zostanie wlana do kanałów ściekowych w tajnym miejscu.

Po raz pierwszy zastosowano tę procedurę, aby wszyscy mogli zobaczyć, że skonfiskowany alkohol jest naprawdę zniszczony” – powiedziała minister. Poprzednio alkohol dziwnym trafem lądował na sklepowych półkach.

Telewizja Hromadske podała, że nielegalny alkohol został skonfiskowany jeszcze w 2014 roku, w obwodzie chmielnickim. Wcześniejsza utylizacja nie była możliwa z powodu procesów sądowych.

Źródło: channelnewsasia.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here