fot. lubuska.policja.gov.pl
fot. lubuska.policja.gov.pl

Funkcjonariusze ruchu drogowego którzy pełnili służbę na drogach powiatu nowosolskiego, wytypowali do kontroli kierowcę audi. Podczas niej ujawnili w bagażniku samochodu dwie podróżne torby. Kiedy je otwarto okazało się, że w środku znajdują się narkotyki – 18 kg marihuany. 32-letni obywatel Słowacji usłyszał zarzuty posiadania i przewozu wewnątrzwspólnotowego znacznej ilości środków odurzających i został aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

Policjanci z Nowej Soli po raz kolejny potwierdzili swoją skuteczność w walce z przestępczością narkotykową. W sobotę (22 lutego) podczas patrolu drogi S3 między Nową Solą, a Zieloną Górą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wytypowali do kontroli osobowe Audi. Policjanci podczas dokonywania kontroli drogowej poprosili o otwarcie bagażnika samochodu.

fot. lubuska.policja.gov.pl

Tam zauważyli dwie duże podróżne torby. Znajdowały się w nich worki foliowe z zawartością suszu roślinnego – marihuany. Podczas czynności procesowych okazało się, że ujawnionych środków odurzających jest aż 18 kg – zostały one zabezpieczone procesowo. Kierowcą audi okazał się 32-letni obywatel Słowacji. Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do komendy Policji w Nowej Soli.

vid. lubuska.policja.gov.pl

Z zatrzymanym przeprowadzono czynności procesowe z udziałem prokuratora, podczas których usłyszał zarzuty posiadania i przewozu wewnątrzwspólnotowego znacznej ilości środków odurzających. We wtorek (25 lutego) na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Nowej Soli aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Autor: st. sierż. Agata Towpik
Źródło: lubuska.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here