fot. belchatow.policja.gov.pl
fot. belchatow.policja.gov.pl

Skuteczne działania policjantów z KWP w Łodzi i Kielcach oraz funkcjonariuszy z bełchatowskiej i zelowskiej policji doprowadziły do zlikwidowania nielegalnej plantacji marihuany. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zabezpieczyli 166 krzaków zakazanej rośliny. Uprawą zajmował się 39-latek, który przestępczy proceder prowadził w pomieszczeniu gospodarczym, w specjalnie przygotowanym namiocie, wyposażonym w odpowiednią aparaturę.

fot. belchatow.policja.gov.pl/

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop osoby, która mogła zajmować się narkotykowym procederem. Dobrze zorganizowana akcja stróży prawa związana była z potrzebą weryfikacji informacji na temat możliwości prowadzenia niedozwolonej uprawy konopi. Rankiem 19 lutego 2020 roku policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z KWP w Łodzi i KWP w Kielcach oraz funkcjonariusze z bełchatowskiej i zelowskiej policji pojechali na przeszukanie w wytypowane miejsce.

fot. belchatow.policja.gov.pl/

Mieszkaniec gminy Zelów zaskoczony niecodzienną wizytą od razu przyznał, że na piętrze budynku gospodarczego prowadzi uprawę konopi. Przestępczy proceder 39-latek prowadził na terenie swojej posiadłości, na piętrze budynku gospodarczego. W pomieszczeniu tym przygotował dwa potężne namioty z odpowiednio zorganizowaną i przystosowaną aparaturą, potrzebną do prowadzenia plantacji.

fot. belchatow.policja.gov.pl/

Policjanci zabezpieczyli łącznie 166 krzaków nielegalnych roślin, oświetlenie, nawozy, wentylatory, klimatyzatory, przetwornice, grzejniki gazowe oraz akcesoria służące do uprawy konopi innych niż włókniste. W mieszkaniu podejrzewanego policjanci znaleźli nasiona oraz materiały i instrukcje do prowadzenia plantacji.

fot. belchatow.policja.gov.pl/

W volkswagenie należącym do plantatora kryminalni odnaleźli liczne ścinki zakazanej rośliny w ilości blisko 400 gramów. 39-latek został zatrzymany. Usłyszał prokuratorskie zarzuty uprawy krzaków konopi innych niż włókniste oraz posiadania ziela konopi. 21 lutego 2020 roku Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

fot. belchatow.policja.gov.pl/

Za takie przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dzięki czujności policjantów zajmujących się zwalczaniem narkotykowego procederu kolejne narkotyki nie trafią na czarny rynek.

Źródło: belchatow.policja.gov.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here