fot. pnp.de

Syryjczyk i kobieta z Maroka zostali złapani w pobliżu przejścia granicznego w Pasawie. W skontrolowanym przez straż graniczną Audi ujawnione zostały skrytki, w których znaleziono znaczną ilość gotówki.

W czwartek około 1 w nocy funkcjonariusze straży granicznej w Pasawie przeprowadzili inspekcję samochodu marki Audi, który jechał autostradą w kierunku Austrii. 25-letni Syryjczyk i jego 21-letnia koleżanka z Maroka nie umieli podać dokładnych informacji skąd pochodzą oraz jaki jest cel ich podróży.

Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, do dziwnie zachowujących się pasażerów samochodu. Gdy postanowiono sprawdzić cały pojazd odkryte zostało kilka skrytek, w których znaleziono kilkaset tysięcy euro gotówki. W dalsze poszukiwania zaangażowana psa, który wskazał kolejne kryjówki. W sumie zabezpieczono 1,1 miliona euro w gotówce.

Policja ustaliła również, że 25-latek był pod wpływem środków psychoaktywnych. Samochód został zabezpieczony i odstawiony na policyjny parking. Po konsultacji z prokuratorem funkcjonariusze wypuścili 25-latka i jego koleżankę.

Źródło: www.pnp.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here