fot. zdjęcie poglądowe, screenshot
fot. zdjęcie poglądowe, screenshot

 Sędzia Sądu Rejonowego w Rybniku (Śląskie) – Sylwia Rehlis została w czwartek napadnięta podczas posiedzenia – poinformowało na swoim profilu w portalu społecznościowym Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia.

„Dziś sędzia Sylwia Rehlis z Sądu Rejonowego w Rybniku została napadnięta przez podsądnego na posiedzeniu. Podsądny przeskoczył przez stół sędziowski uderzył ją w pięścią w okolice obojczyka a następnie skopał. Protokolant obezwładnił napastnika.” – pisze Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia.

Policja podała do informacji, że 39-latek wszedł na teren sądu z niewielkim nożem. Nie miał go jednak na sali rozpraw, ponieważ musiał go oddać do depozytu, gdy zapiszczały bramki.

Jak ustalili mundurowi, podczas rozprawy 39-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego zaatakował sędzię prowadzącą rozprawę. Napastnik został obezwładniony przez protokolanta, a następnie wyprowadzony z sali przez pracownika ochrony. Mężczyznę zatrzymali policjanci. Na szczęście sędzia nie potrzebowała pomocy medycznej. Okazało się, że przychodząc do sądu, mężczyzna miał w kieszeni mały nóż. Jednak oddał go do depozytu ochronie sądu, gdy przechodził przez tzw. bramki – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, cytowana przez portal rybnik.naszemiasto.pl.

Zajście w rozmowie z portalem Onet skomentował Bartłomiej Przymusiński. – Wszyscy widzimy wzrastającą agresję na salach sądowych, związaną zarówno z wypowiedziami prezydenta, jak z przesłaniem programów w telewizji rządowej, zwanej publiczną. Wnioski są proste. Niech rządzący przestaną szczuć na sędziów, bo ci realnie nie są chronieni.

Według informacji policji stan zdrowia zaatakowanej kobiety nie wymagał wezwania pomocy lekarskiej. Sędzia bezpośrednio po całym zajściu nałożyła na napastnika karę 14-dniowego pozbawienia wolności, zgodnie z art. 49 ustawy o sądach. 

Z ogromnym smutkiem i krzykiem #StopHejt #StopMowienienawisci #stopszczuciu na sędziów Rzeczypospolitej Polskiej …

Publiée par Iustitia Polska – "Polish Judges" sur Jeudi 20 février 2020

Źródło: Facebook / Onet.pl / rybnik.naszemiasto.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here