fot. screenshot
fot. screenshot

Czterej byli policjanci oskarżeni o przekroczenie uprawnień oraz psychiczne i fizyczne znęcanie się nad Igorem Stachowiakiem, zostali skazani na kary od dwóch do 2,5 roku bezwzględnego więzienia. Wyrok jest prawomocny. W uzasadnieniu sędzia wskazała, że Stachowiak był torturowany, lecz działania policjantów nie miały wpływu na jego śmierć. – informuje portal onet.pl

Były policjant Łukasz R., który trzykrotnie raził Igora Stachowiaka paralizatorem w toalecie na komisariacie, gdy ten miał założone kajdanki, został skazany na 2,5 roku bezwzględnego więzienia i ośmioletni zakaz wykonywania zawodu policjanta.

Trzej pozostali byli policjanci Paweł G., Paweł P. i Adam W. usłyszeli natomiast wyrok dwóch lat pozbawienia wolności i sześcioletni zakaz wykonywania zawodu policjanta.

Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w czerwcu 2019 roku. Oskarżonym policjantom zarzucano przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad zatrzymanym 25-latkiem. Jeden z policjantór raził paralizatorem mężczyznę, które był już skuty kajdankami.

Według sądu funkcjonariusze naruszyli też godność zatrzymanego. 

Źródło: onet.pl / youtube.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here