fot. Israel Prisons Service
fot. Israel Prisons Service

Izraelska Służba Więzienna informuje, że próby przemytu urządzeń do izraelskich więzień odbywają się „systematycznie”: telefony przeznaczone są do kierowania atakami terrorystycznymi.

Izraelska Służba Więzienna ogłosiła w niedzielę, że palestyński więzień został przyłapany na próbie przemytu 11 telefonów komórkowych do więzienia Megiddo w północnym Izraelu.

Strażnicy w Megiddo nabrali podejrzeń wobec więźnia, który zachowywał się tak, jakby coś ukrywał. Mężczyznę postanowiono wysłać na badanie magnetometrem, które w brzuchu wskazało obecność ciał obcych. Następnie przewieziono więźnia do Centrum Medycznego w Afula, gdzie wykonano mu zdjęcia rentgenowskie. Wykazały one, że w brzuchu mężczyzna ma 3 paczki, które zawierały 11 telefonów komórkowych oraz 15 kart SIM.

„Więźniowie ryzykują życie, ukrywając paczki w swoim ciele, w większości przypadków może to spowodować komplikacje medyczne prowadzące do śmierci”. – informuje Izraelska Służba Więzienna.

To nie pierwszy przypadek na tak dużą skalę. W listopadzie 2018 r. funkcjonariusze policji aresztowali palestyńskiego nastolatka, który próbował przemycić osiem telefonów, pięć klawiatur telefonicznych, 19 kart SIM i kartę pamięci, również w brzuchu.

Oprócz tego zdarzały się przypadki, gdzie telefony próbowano przemycić dronami nad więzieniem.

Źródło: timesofisrael.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here