fot. Wolne Konopie
fot. Wolne Konopie

Stowarzyszenie Wolne Konopie zaczyna walkę o to, żeby każdy obywatel miał prawo posiadać określoną liczbę marihuany, w tym wypadku będzie to 30 gramów i cztery krzaczki na własny użytek.

Stowarzyszenie Wolne Konopie na wiosnę 2020 startuje ze zbiórką podpisów. Pracują nad tym, aby zalegalizować w Polsce marihuanę.

Wolne Konopie startują z obywatelską inicjatywą ustawodawczą — na wiosnę 2020 zaczynamy zbiórkę podpisów pod projektem ustawy, który ma na celu zniesienie kar za uprawę i posiadanie marihuany na własny użytek” – informuje stowarzyszenie Wolne Konopie.

Organizatorzy muszą zebrać 100 tysięcy podpisów, wtedy projekt trafi do Sejmu. Następnie odbędzie się głosowanie. Stowarzyszenie rejestruje wolontariuszy i rejestruje miejsca zbierania podpisów.

Zainteresowanie mediów, debata publiczna, oswajanie społeczeństwa z tematem – to jeden z zasadniczych elementów akcji zbierania podpisów pod naszym projektem ustawy! – napisało Stowarzyszenie na swoim profilu na Facebooku.

Jako czyny o znikomej szkodliwości społecznej, przewidywane w obecnym stanie prawnym kary pozbawienia wolności są niecelowe, nieskuteczne i niepotrzebnie obciążają wymiar sprawiedliwości oraz organy ścigania” – dodaje Stowarzyszenie.

Do tej pory posiadanie marihuany w Polsce jest legalne wyłącznie na potrzeby medyczne. W praktyce otrzymanie recepty na konopie jest wciąż bardzo uciążliwe, a jak ostatnio informowały media, w aptekach są wciąż braki medycznej marihuany.

Zbiórka będzie trwać od maja do sierpnia 2020 – wtedy będziemy publikować listę miejsc i aktywistów, u których można będzie złożyć swój podpis. Polacy za granicą też mogą się podpisywać – informują Wolne Konopie.

ZBIÓRKA PODPISÓW ZA LEGALIZACJĄ 🇵🇱Na wiosnę 2020 ruszamy z ogólnopolską akcją zbierania podpisów pod projektem ustawy…

Publiée par Wolne Konopie sur Mardi 5 novembre 2019


Obywatelska inicjatywa ustawodawcza to coś więcej, niż „internetowa petycja” – sto tysięcy podpisów dorosłych Polaków wymusza na Sejmie poddanie projektu pod głosowanie. Na zbiórkę będziemy mieli 3 miesiące – oprócz zbierania samych podpisów, wykorzystajmy tę szansę do pobudzenia dyskusji i zainteresowania mediów, tak by posłowie wstydzili się głosować przeciwko nam!

Źródło: RadioZET / Facebook: Wolne Konopie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here