fot. Claus Bech/Ritzau Scanpix via AP
fot. Claus Bech/Ritzau Scanpix via AP

W niedzielę duńska policja zatrzymała statek towarowy Duncan Island w porcie Kalundborg w Danii. Duńska policja potwierdziła właśnie, że aresztowała 27 osób podejrzanych o przemyt narkotyków po tym, jak znalazła około 100 kilogramów kokainy na statku towarowym kursującym na duńskich wodach.

Podejrzani są oskarżeni o poważne przestępstwa narkotykowe zgodnie z duńskim prawem i mogą zostać skazani na 16 lat więzienia. Wszyscy są obcokrajowcami, w tym obywatelami Rosji, Łotwy, Ekwadoru i Filipin.

Policja w Kopenhadze powiedziała, że ​​konfiskata narkotyków była koordynowana na szczeblu międzynarodowym. Statek zarejestrowany na Bahamach, o nazwie Duncan Island, płynął na południe od duńskiego miasta Gedser, gdzie został przechwycony.

Jesteśmy oczywiście bardzo zadowoleni, że tak wiele kilogramów kokainy nie trafiło na ulicę. Teraz prowadzimy dalsze dochodzenie, aby dowiedzieć się, kto na próżno czeka na dostawę 100 kg kokainy.”- powiedział inspektor Dannie Rise, szef specjalnej jednostki dochodzeniowej w policji w Kopenhadze.

Duńska stacja telewizyjna TV2 poinformowała, że statek płynął z Helsingborga w Szwecji do Petersburga w Rosji z kokainą o wartości 50 milionów dolarów.

Źródło: foxnews.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here