fot. policja.pl (zdjęcie poglądowe)
fot. policja.pl (zdjęcie poglądowe)

Sąd Okręgowy w Toruniu utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji i skazał byłego policjanta z Brodnicy na 2,5 roku więzienia za seksualne nadużycie stosunku zależności. Orzeczenie jest prawomocne. Mężczyzna otrzymał także 15-letni zakaz pracy w charakterze funkcjonariusza publicznego. To nie jedyne postępowanie w jego sprawie. Jest oskarżony między innymi także o gwałt. – informuje TVP Info.

Do przestępstwa doszło w 2017 roku, Krzysztof G. będąc kierownikiem izby zatrzymań w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy, miał w toalecie wykorzystać seksualnie zatrzymaną kobietę. Następnego dnia złożyła ona zawiadomienie o przestępstwie. – relacjonuje TVP.

Były policjant usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści osobistej oraz gwałtu. Został on zawieszony w czynnościach w związku ze wszczętym postępowaniem dyscyplinarnym, a kilka dni później wydalony z policji. Krzysztof G. nie przyznał się do winy.

Były funkcjonariusz został skazany na 2,5 roku więzienia. Ma także 15-letni zakaz pracy w charakterze funkcjonariusza publicznego oraz musi zapłacić pokrzywdzonej częściowe zadośćuczynienie w kwocie 10 tys. zł. – informuje TVP.

Oprócz tego Krzysztof G. oskarżony jest o przestępstwa seksualne wobec czterech innych kobiet. W październiku ruszył kolejny proces w tej sprawie. Według prokuratury, były policjant miał na komendzie zgwałcić jedną z nich. Dwie kolejne, również na komendzie miał dotykać w miejsca intymne, całować i wkładać ręce pod odzież. Czwarty z zarzutów dotyczy usiłowania gwałtu, którego Krzysztof G. miał się dopuścić tym razem w mieszkaniu ofiary. Grozi mu 12 lat więzienia.

Źródło: TVP Info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here