fot. GTRK TV; EAST2WEST NEWS
fot. GTRK TV; EAST2WEST NEWS

30 stycznia w Rosji, a konkretnie w mieście Ufa rozegrał się dramat. 33-letni Władimir Sankin wracał spokojnie do domu, gdy nagle podbiegł do niego roztrzęsiony chłopiec. Uratował dwójkę dzieci przed pedofilem, którego zabił. Teraz grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Do wracającego do domu Władimira podbiegło dziecko, które opowiedziało Sankinowi całą historię. Wraz z kolegą rzucali się na dworze śnieżkami. Kiedy poczuli się wyziębieni, weszli do pobliskiego budynku, aby się ogrzać. Na klatce pojawił się starszy mężczyzna, który nagle zaprosił ich do swojego mieszkania, miał zaproponować herbatę i to, aby chłopcy poczekali aż wysuszą się im ubrania.

Z łatwością udało mu się zwabić chłopców do mieszkania. Nagle zagroził im, że jeśli się nie rozbiorą to zabije ich siekierą. 10-latkowi udało się uciec z mieszkania i wybiec z bloku. Po chwili zrelacjonował wszystko spotkanemu Sankinowi.

fot. GTRK TV; EAST2WEST NEWS

33-letni mechanik samochodowy od razu zareagował i wbiegł do bloku. Usłyszał płaczącego chłopca. Wszedł do mieszkania 54-letniego Vladimira Zaitseva i wyciągnął go z mieszkania na ulicę. Złapał za drewniany kij, którym bił pedofila, czekając na przyjazd policji. Nagle ten upadł i uderzył głową o ziemię. Na miejsce zdarzenia została wysłana karetka, lekarzom nie udało się uratować pedofila. 54-latek zmarł w szpitalu.

Okazało się, że pedofil został niedawno zwolniony z więzienia, był skazany za seksualne ataki na dzieci.

Sankin został aresztowany i oskarżony o „umyślne wyrządzenie ciężkiej krzywdy cielesnej skutkującej śmiercią ofiary”. Sąd zdecydował, że 33-latek spędzi najbliższe dwa miesiące w areszcie domowym. Jest oskarżony o morderstwo, jednak dopiero za dwa miesiące dowiemy się jaka przyszłość czeka Sankina.

fot. Social Media, EAST2WEST NEWS

W sądzie 33-latek powiedział: „Nie spodziewałem się, że w ogóle umrze. Uratowałem przed nim dwoje dzieci…


Przyjaciel Sankina, Roman, powiedział: „To dobry facet. Za swoją dobroć, zapłacił swoją wolnością.

Jego żona Polina Naumova powiedziała: „Jestem całkowicie po jego stronie za to, że obronił chłopców, ponieważ nikt nie wie, co by się stało, gdyby przymknął oko”.

W internecie pojawiła się petycja o uniewinnienie 33-latka. Podpisało ją kilkadziesiąt tysięcy osób.

Źródło: https://www.dailymail.co.uk / o2.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here