fot. Facebook Sklep Cukierek
fot. Facebook Sklep Cukierek

Emeryt ze Szczecina ma zapłacić 20 złotych grzywny za zjedzenie… śliwki w czekoladzie. Sąd Rejonowy w Kołobrzegu uznał go winnym kradzieży cukierka w jednym z nadmorskich sklepów. To już drugi wyrok w tej sprawie.

Sędzia Klaudia Jurszczyk argumentowała jednak, że bez względu na zamiar i wartość przedmiotu, oskarżony nie miał prawa zachować się, jakby towar należał do niego. 70-latek oprócz grzywny musi zapłacić 100 złotych kosztów procesu – za te pieniądze mógłby kupić 300 śliwek w czekoladzie. – informuje portal RMF24.PL

Ukradziony cukierek miał wartość 40 groszy. Mężczyzna musi zapłacić 20 zł grzywny oraz pokryć zryczałtowane koszty sądowe w kwocie 100 zł.

Do sytuacji doszło w lipcu 2019 roku, kiedy 70-latek był na wakacjach w Kołobrzegu. W jednym ze sklepów zjadł śliwkę w czekoladzie, co zostało zauważone przez pracownika ochrony. 70-latek trafił na zaplecze, gdzie został przeszukany, do sytuacji została wezwana policja. – relacjonuje RMF24.pl

Na pierwszym posiedzeniu sąd skazał 70-latka na karę jednego miesiąca ograniczenia wolności z obowiązkiem nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin. Emeryt wyrok zaskarżył. Do sprawy włączyła się Prokuratura Krajowa i decyzję sądu uznała za zbyt surową. Dziś 70-latek usłyszał ostateczny wyrok w swojej sprawie.

Źródło: RMF24.PL / Twitter / TVP INFO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here