fot. kozminski technoblog
fot. kozminski technoblog

Pawieł Durow twórca Telegrama krytykuje Facebooka i twierdzi, że korzystanie z WhatsAppa jest niebezpieczne. Nowy post na blogu twórcy konkurencyjnej aplikacji Telegram dotyczy sprawy zhakowania najbogatszego człowieka świata Jeffa Bezosa.

Gdyby Jeff Bezos korzystał z Telegram, zamiast WhatsApp, nie byłby szantażowany przez osoby, które włamały się na jego smartfon – pisze Durow na swoim blogu.

Durow opisuje dlaczego nie warto korzystać z WhatsAppa oraz przypomina, że ostrzegał przed luką, która umożliwia przesyłanie złośliwego kodu ukrytego w pliku wideo, dzięki czemu można włamać się na telefon. Facebook odwołał się, że wina leży po stronie Apple, jednak problem leży też w telefonach z systemem Android i Windows Phone. Durow sądzi więc, że wina leży po stronie właścicieli aplikacji WhatsApp.

„Niektórzy mogą powiedzieć, że jako twórca konkurencyjnej aplikacji mogę być stronniczy, gdy krytykuję WhatsApp. Oczywiście, że jestem. Uważam tajne czaty Telegramu za znacznie bezpieczniejsze niż jakiekolwiek inne konkurencyjne środki komunikacji.” – powiedział Durow.

Właściciel Telegrama postawił zarzuty właścicielom WhatsApp’a twierdząc, że backdoory takie jak ten wykorzystany przeciwko Jeffowi Bezosowi, w aplikacji znajdują się nieprzypadkowo i jest to działanie wymuszone. Sądzi, że organy śledcze często są niezadowolone ze zbyt dobrego szyfrowania danych i zmuszają aplikacji do potajemnego rozmieszczania luk.

Telegram zakazany jest w niektórych krajach, ponieważ odmówił współpracy z władzami. WhatsApp nie ma natomiast takich problemów, możemy domyślać się dlaczego.

Tutaj znajdziecie wpis Durowa.

Źródło: dobreprogramy.pl / telegra.ph

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here