fot. synkugdziejestes.pl
fot. synkugdziejestes.pl

Minął już ponad rok, od kiedy 7 letni wówczas Aleksander został uprowadzony przez swoją matkę w trakcie lekcji, ze szkoły z przygranicznej miejscowości, niedaleko Szczecina. Od tego momentu zaczęły się szeroko zakrojone poszukiwania chłopca. Czeka na niego rodzina, koledzy z klasy i ukochane zwierzęta!

Pomimo, że dziecko znajduje się w Systemie Informacyjnym Schengen jako osoba zaginiona, nie udało się ustalić do tej pory gdzie przebywa. Przymusowe doprowadzenie matki do sądu, ani liczne przesłuchania policji, nie przynoszą rezultatu. Nikt nie wie co się stało z Olkiem! – pisze portal detektywi.net

Jeździliśmy konno, graliśmy na pianinie, tańczyliśmy do Just Dance na Nintendo. Chodziliśmy do szkoły, na aikido, piłkę nożną, wspólnie gotowaliśmy i podróżowaliśmy po świecie. Wieczorami oglądaliśmy niebo przez teleskop. Olek chciał być astronautą, ja pisałem doktorat z wykorzystania promieniowania w kosmosie – mówi zrozpaczony ojciec.

Poniżej krótki harmonogram zdarzeń:

24.08.2011 – urodził się Aleksander, mieszkaliśmy w przygranicznej miejscowości niedaleko Szczecina, Olek chodził do przedszkola, później do szkoły.

22.08.2018 – 3 dnia zajęć w szkole, przyjechała mama i w trakcie lekcji zabrała Olka, podobno wyjechał do Warszawy.

27.08.2018 – SO w Warszawie otrzymał wniosek o nakazanie powrotu syna do poprzedniego miejsca zamieszkania. (Rozmawiam codziennie z synem telefonicznie)

01.10.2018 – SO w Warszawie wydaje postanowienie o nakazie zapewnienia przez mamę powrotu Olka do poprzedniego miejsca zamieszkania. (Chwilę później syn przestaje chodzić do szkoły, ostatnią szkołą do której uczęszczał to SP w Warszawie, w dzielnicy Wilanów)

09.01.2019 – SA w Warszawie oddala apelację mamy Olka w całości, od tego dnia mama ma 14 dni na zapewnienie powrotu syna do poprzedniego miejsca zamieszkania.

12.03.2019 – SO w Warszawie wydaje postanowienie o przymusowym odebraniu Olka od mamy przez kuratora.

kwiecień 2019 – mama Olka przestaje odbierać telefony, nie mam kontaktu z synem.

16.06.2019 – SP w Warszawie wyznacza termin egzaminu klasyfikacyjnego, mama nie przyjeżdża na egzamin z Olkiem, syn nie otrzymuje klasyfikacji do trzeciej klasy.

16.07.2019 – Policja ze Rzgowa doprowadza siłowo mamę Olka do SO w Warszawie celem wskazania miejsca pobytu syna; mama odmawia podania miejsca pobytu.

26.07.2019 – SO w Warszawie wydaje postanowienie uniemożliwiające przekraczanie granicy RP przez syna.

listopad 2019 – Olek zostaje zaklasyfikowany jako zaginione dziecko oraz zostaje wpisany do Systemu Informacyjnego Schengen, SIS (ang. Schengen Information System).

30.01.2020 – Policja ze Szczecina, zatrzymuje mamę w policyjnej izbie zatrzymań, a następnie doprowadza do SO w Warszawie celem wskazania miejsca pobytu syna; mama po raz kolejny odmawia podania miejsca pobytu. Poucza mamę o art. 233 KK i wypuszcza.

Nagroda za wskazanie miejsca pobytu chłopca

Za pomoc w ustaleniu miejsca pobytu Olka wyznaczona jest przez rodzinę nagroda w wysokości 10.000 zł !

Strona internetowa założona przez ojca 8-letniego Olka – http://synkugdziejestes.pl/

516 500 997

Jeśli posiadasz jakiekolwiek informacje
o tym, gdzie przebywa Olek – zadzwoń!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here