fot. screenshot
fot. screenshot

W jednym z moskiewskich sklepów doszło do tragedii. Kasjer podejrzewał, że jeden z klientów próbuje dokonać kradzieży. Po przyjrzeniu się dokładnie kamerom monitoringu udaremnił próbę kradzieży… rozpuszczalnej kawy. Postanowił zatrzymać złodzieja i wymierzył mu dwa mocne ciosy.

26-letni Nurlanbek uulu Mirlan zauważył, że 39-latek ukrył puszkę kawy w kieszeni kurtki. Zeszli do piwnicy, aby obejrzeć kamery wideo. Okazało się, że faktycznie ukrył on kawę w kieszeni. 

Personel supermarketu powiedział później dziennikarzom, że mężczyzna zgodził się zapłacić za kawę, ale 38-latek nie miał przy sobie gotówki, a na karcie nie miał wystarczającej sumy.

Wywiązała się awantura. Podczas kłótni kasjer Nurlanbek uulu Mirlan uderzył złodzieja w brzuch. On upadł. Następnie kasjer kopnął go w głowę. 

Złodziejaszek wrócił do domu. Przyjaciel zmarłego w rozmowie z portalem REN.TV wyjawił, że 38-latek nie chciał iść do szpitala. Ten kupił mu lekarstwa. Później jego stan zaczął się pogarszać i trafił do szpitala, w którym zmarł.

Nurlanbek uulu Mirlan jest oskarżony na podstawie art. 111 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej („Spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, który doprowadził do śmierci ofiary”). Adwokat złożył wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego niezwiązanego z pozbawieniem wolności, ale jego wniosek został odrzucony.

Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że pierwszy cios, który zadał kasjer okazał się śmiertelny.

Policja wszczęła postępowanie przeciwko sprzedawcy, który został zatrzymany 29 stycznia na przedmieściach. Został on tymczasowo aresztowany.

Źródło: https://fergana.agency/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here