Foto: Telewizja KTK
Foto: Telewizja KTK

Pedofil dostał się na teren szkoły i zaczaił na dziecko. Kiedy dziewczynka poszła do toalety na podwórku, mężczyzna zaatakował ją i wykorzystał seksualnie. Do zdarzenia doszło w listopadzie, w 2019 roku. Pedofil został właśnie skazany na 25 lat więzienia. Zgodnie z nowym prawem, zostanie także poddany kastracji chemicznej.

„Daily Mail Online” podaje, że tożsamość dziewczynki objęto ścisłą tajemnicą. Pedofil to 38-letni mężczyzna o imieniu Waliew. W toku śledztwa ustalono, że na terenie szkoły przebywali ochroniarze, jednak nikt nie zareagował na to, że mężczyzna znajduje się wśród dzieci i zachowuje się podejrzanie.

Gulsara Muchtarkulowa, rzeczniczka miejscowej policji, potwierdziła, że 38-latek był wcześniej skazany za gwałt.

Rachia Turmaganbetowa – szefowa regionalnych władz oświatowych w swojej wypowiedzi nie kryła oburzenia na brak reakcji ochroniarzy, jednak jak twierdzi szkoła – żadna z osób odpowiedzialna za monitoring nie była akurat w tym momencie obecna.

Pedofil usłyszał wyrok w sobotę. To 25 lat więzienia oraz – zgodnie z nowym prawem – kastracja chemiczna.

– Według badań psychiatrycznych Waliew jest nie tylko pedofilem, ale jest też uzależniony od narkotyków i alkoholu. Sąd orzekł, że Waliew będzie przymusowo leczony z alkoholizmu, uzależnienia od narkotyków, a także zostanie poddany kastracji chemicznej w więzieniu – wypowiedział się Kenzhegali Kenzhebekow, sędzia prowadzący sprawę.

Dyrektor szkoły został zwolniony. Głos w całej sprawie zabrał nawet prezydent Kasym-Żomart Tokajew, określając sytuację, która się wydarzyła jako „haniebną”.

Źródło: dailymail.co.uk / nczas.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here