Jarosław Ł. pseudonim Masa. Foto: PAP/Wojciech Pacewicz
Jarosław Ł. pseudonim Masa

Jarosław Ł. pseudonim „Masa” oskarżony o 17 przestępstw. Za zarzucane czyny grozi mu do 10 lat więzienia.

Prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie skierował 22 stycznia 2020 roku do Sądu Okręgowego w Łodzi akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi Ł. ps. „Masa”, Zbigniewowi G. – byłemu Naczelnikowi Wydziału Wywiadu Kryminalnego jednej z Komend Wojewódzkich Policji i 20 innym osobom. – informuje Prokuratura Krajowa.

Liczne czyny

Postępowanie prowadzone przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie dotyczyło oszustw kredytowych polegających na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu banków, powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz udzielania korzyści majątkowych, wyłudzania usług budowlanych.

Śledztwo dotyczyło również wielokrotnego udzielania korzyści majątkowych Naczelnikowi Wydziału Wywiadu Kryminalnego jednej z Komend Wojewódzkich Policji w związku z pełnioną przez niego funkcją publiczną, wyłudzania odszkodowań komunikacyjnych, ujawniania informacji niejawnych, udzielania substancji psychotropowych, udaremniania zaspokajania wierzycieli, składania zawiadomień o przestępstwach niepopełnionych i składania fałszywych zeznań.

Ponadto postępowanie obejmowało przywłaszczenie pieniędzy, nabywanie artykułów higienicznych oraz produktów spożywczych uzyskanych w wyniku czynu zabronionego oraz przyjmowania korzyści majątkowych przez funkcjonariusza Policji oraz wielu innych.

Prokurator oskarżył Jarosław Ł. ps. „Masa”

Prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie oskarżył Jarosława Ł. ps. „Masa” o popełnienie siedemnastu czynów.

Czyny te zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pozostali oskarżeni

Prokurator oskarżył Zbigniewa G. byłego Naczelnika Wydziału Wywiadu Kryminalnego jednej z Komend Wojewódzkich Policji o popełnienie dziesięciu czynów w tym o charakterze korupcyjnym oraz ujawnienia informacji niejawnych. Za czyny te grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że Jarosław Ł. negocjował z prokuraturą wysokość kary, jakiej byłby gotów się poddać. Według źródeł tvp.info, „Masa” był gotów zgodzić się na wyrok ok. trzech lat bezwzględnego więzienia.

Źródło: pk.gov.pl / tvp.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here