KWP GORZÓW
KWP GORZÓW

Policjanci z Radomia zatrzymali 67 mężczyzn, którzy brali udział w produkcji i rozpowszechnianiu filmów pornograficznych z udziałem dzieci. Pierwszy wpadł Polak z Bukaresztu, który wykorzystywał i nagrywał własną córkę. Wśród zatrzymanych są też tzw. łowcy pedofilów.

W ostatnich dniach policjanci z KWP zs. w Radomiu zatrzymali do sprawy kolejne 3 osoby.

Policjanci od lat tropili kolejnych członków pedofilskiego kręgu. Teraz radomska policja poinformowała o oskarżeniach o pedofilię skierowanych przeciwko 54 osobom. W sumie zatrzymano 67 mężczyzn z całej Polski, którzy w internecie wymieniali się m.in. nagraniami przedstawiającymi gwałty na dzieciach. – pisze o2.pl

Początek sprawy miał miejsce w 2017 roku, kiedy to w wyniku międzynarodowej współpracy policji z kilku krajów, w tym z Polski, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie i udostępnianie materiałów o charakterze pedofilskim. Zatrzymanym był obywatel Polski od wielu lat zamieszkujący w Bukareszcie. Śledczy ustalili, że w internecie pojawiły się materiały o treści pedofilskiej, gdzie pokrzywdzoną jest dziewczynka z Polski. Okazało się, że seksualnie wykorzystywał ją własny ojciec.

Część z tych treści ma bardzo drastyczny charakter, włącznie z filmami i zdjęciami przedstawiającymi gwałty na dzieciach. Finalnie ta osoba została skazana na 9 lat pozbawienia wolności – informuje Policja.

 Wśród zatrzymanych znalazło się również dwóch tzw. łowców pedofilów, którzy tym samym próbowali odwrócić uwagę od swojej przestępczej działalności. 

Wśród zatrzymanych są mężczyźni w wieku 18-65 lat, pochodzący z różnych środowisk, o różnym statusie materialnym i społecznym. Są wśród nich m.in. bezrobotni, pracownicy fizyczni, lekarze, emeryci, doktor nauk technicznych, jak również funkcjonariusze publiczni zatrudnieni w jednostkach administracji publicznej. – informują policjanci.

Dotychczas podczas przeprowadzonych działań policjanci zabezpieczyli blisko 1000 sztuk różnego rodzaju nośników danych, na które składają się dyski twarde komputerów, płyty CD, pamięci przenośne, telefony komórkowe itp. Tylko u jednego z podejrzanych ujawniono i zabezpieczono około 40 000 plików pedofilskich. 

Wszystkim zatrzymanym grozi 12 lat więzienia.

Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl / o2.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here