fot. Eurokinissi/ Christos Bonis
fot. Eurokinissi/ Christos Bonis

Grecka policja twierdzi, że skonfiskowała prawie 1,2 tony kokainy i aresztowała 8 domniemanych członków międzynarodowego gangu zajmującego się handlem narkotykami.

Prawie 1.18 tony kokainy znaleziono w piątkowe popołudnie podczas nalotu na dom w zachodnim greckim porcie Astakos, – powiedział rzecznik policji Theodoros Chronopoulos.

Chronopoulos powiedział, że narkotyki zostały starannie zapakowane w 1040 nylonowych torebek, gotowe do dystrybucji wśród pośredników.

Podczas czterech kolejnych nalotów na domy w rejonie Aten znaleziono niewielką ilość kokainy, marihuany, oprócz tego natrafiono na karabin AK-47 i trzy pistolety. Policja zajęła także ponad 233 tysiące euro w gotówce i skonfiskowała pięć pojazdów.

Petros Tzeferis powiedział, że kokaina pochodzi z Karaibów i miała być przetransportowana do krajów Europy i północno-zachodniej Afryki.

Tzeferis powiedział, że śledztwo trwało sześć miesięcy, a greckiej policji pomagali koledzy z Albanii i Hiszpanii, a także biuro administracji ds. Przestępstw narkotykowych w ambasadzie USA w Atenach.

Przywódcami gangu narkotykowego byli dwaj mieszkańcy Hiszpanii, a kilku obywateli Albanii było podwładnymi. Policja szuka dziewięciu domniemanych członków, którzy nie zostali jeszcze aresztowani.

Zatrzymano również trzech podejrzanych, którzy wynajęli furgonetkę w celu odebrania zapakowanej kokainy.

Tzeferis powiedział, że niektórzy z aresztowanych byli już znani policji. Czterech miało na swoim koncie wcześniej liczne przestępstwa: jeden był pięciokrotnie aresztowany za rozbój z bronią, usiłowanie zabójstwa i przestępstwa narkotykowe.

Tzeferis dodał, że szacunkowe zarobki gangu z handlu narkotykami „przekraczają 50 milionów euro” (55 milionów dolarów).

Źródło: https://www.thenationalherald.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here