fot. Robert Biedroń/Facebook
fot. Robert Biedroń/Facebook

Na kontrowersyjny pomysł wpadł jeden z warszawskich aktywistów. W sieci zawrzało. 666 ławek pomalowanych w kolory tęczy powinno stanąć w Warszawie zdaniem miejskiego aktywisty. Swój pomysł zgłosił całkiem poważnie.


Autorem pomysłu jest aktywista Pieszej Polski i Zielonego Mazowsza – Robert Buciak, który w rozmowie z Radiem Kolor wyjaśnia swój pomysł –

Przez pół roku jest szaro w Warszawie, niech będzie bardziej kolorowo” – mówi aktywista. „Ten standardowy wzór nie ma określonej kolorystyki. Są pomalowane bezbarwną farbą. Dlatego zaproponowałem, żeby to nie była bezbarwna farba, tylko żeby były w różnych kolorach.” – dodaje.

W Warszawie nadal brakuje miejsc, gdzie osoby starsze mogą usiąść w drodze do sklepu, apteki, przystanku czy podczas zwykłego spaceru. Ławki służą też spotkaniom młodzieży i rodzicom podczas spacerów z dziećmi. Chcę, aby ławki stały się wielobarwnym dodatkiem na naszych ulicach, dlatego proponuję postawić je i pomalować w kolory tęczy.” – mówi Robert Buciak.

Autor projektu wylicza, że koszt postawienia jednej Ławki Warszawskiej to 2800 zł, czyli szacowany koszt jego pomysłu to ponad 1,8 mln złotych.

Miasto zobowiązało się do postawienia w tym roku przynajmniej 10-ciu ławek w każdej dzielnicy. Nie wiadomo jeszcze, czy rzeczywiście będą kolorowe. Aktywista swój pomysł zgłosił do budżetu obywatelskiego. 

Źródło: Radio Kolor / Super Express

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here