fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał byłego księdza Stanisława B. na 1,5 roku więzienia. Duchowny rozpijał i wykorzystywał seksualnie ministrantów z parafii w Kórniku (Wielkopolska).

Prawomocny wyrok w sprawie byłego księdza Stanisława B. zapadł w piątek w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. 87-latek miał molestować i rozpijać alkoholem dwóch ministrantów. Oskarżony trafi na 1,5 roku do więzienia. Musi także zapłacić pokrzywdzonym po 10 tys. zł zadośćuczynienia. Według dziennika „Głos Wielkopolski” oskarżony nie pojawił się na rozprawie.

Do wykorzystywanie seksualnego miało dochodzić w latach 2015-2016 w jednej z parafii w Kórniku pod Poznaniem. Policja ustaliła, że 87-latek dotykał narządów płciowych pokrzywdzonych oraz rozbierał się przed nimi.

Ofiary księdza nie były pełnoletnie, ale miały więcej niż 15 lat. Gdy sprawa wyszła na jaw, duchowni wyrzucili Stanisława B. ze stanu kapłaństwa. – informuje portal o2.pl. W toku śledztwa ustalono, że 87-latek w latach 1996-2001 również molestował osobę poniżej 15. roku życia. Zarzuty były jednak przedawnione.

Źródło: o2.pl / Głos Wielkopolski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here