fot. screenshot twitter
fot. screenshot twitter

Wygląda na to, że wbrew zapewnieniom chińskiego rządu, epidemia koronawirusa wymyka się spod kontroli. W mediach społecznościowych pełno jest niepokojących filmów i zdjęć z zamkniętych miast, na których widać przepełnione szpitale, a także ludzi walczących w supermarketach. Jest gorzej niż myślimy?

W szpitalach panuje chaos.

Korespondentka CNBC w Chinach właśnie potwierdziła, że Chiny zamykają 7 miasto. Miasta objęte przymusową kwarantanną: Wuhan: 11mln, Huanggang: 7.5mln, Ezhou: 1mln, Zhijiang: 550 tys., Qianjiang: 962 tys., Chibi: 530 tys. i Xiantao: 1.6mln. Władze Chin prawdopodobnie tuszują skalę epidemii.

W Chinach zmarła 18. ofiara nowego koronawirusa, zakażonych jest już około 650 osób. Na światowych lotniskach obowiązują nadzwyczajne środki ostrożności. Chiny rozszerzyły ograniczenia dotyczące podróży, które będą obowiązywać dziesiątki milionów ludzi.

Władze wprowadziły rygorystyczne zakazy podróży dla centralnych chińskich miast Huanggang, Ezhou i Wuhan, które łącznie zamieszkuje prawie 20 milionów ludzi.

fot. Reuters

Agencja Reutera, powołując się na chińskie media, podała, że w Singapurze potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. 66-latek jest obywatelem Chin i mieszkańcem Wuhanu, który jest epicentrum koronawirusa.

Portal independent.co.uk podaje, że pięć osób w Szkocji jest badanych pod kątem podejrzenia zarażeniem koronawirusem. Do szpitali na wszystkich kontynentach trafiły wytyczne ws. zapobiegania zarażeniom i ich kontroli.  WHO ma podjąć decyzję, czy epidemia koronawirusa jest powodem do ogłoszenia stanu nadzwyczajnego na całym świecie.

Sześć osób leczonych jest z powodu podejrzenia zarażeniem koronawirusem w Wielkiej Brytanii, pięciu pacjentów w Szkocji, a jeden w Irlandii Północnej.

W Huanggang transport publiczny i pociągi odjeżdżające zatrzymały się o północy. Zgodnie z oświadczeniem rządu mieszkańcy nie będą mogli opuścić miasta bez specjalnego pozwolenia. W Ezhou wszystkie stacje kolejowe miały zostać zamknięte.

Władze miast apelują mieszkańców o unikanie centrów handlowych, restauracji, barów, centrów rozrywkowych i wszystkich innych miejsc, gdzie występują duże skupiska ludzi.

Nowy wirus został rozpoznany już w Tajwanie, w Wietnamie, Japonii, Tajlandii, Singapurze, Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych.


Mężczyzna, który zasłabł w centrum miasta.

Światowa Organizacja Zdrowia prawdopodobnie ogłosi alert dotyczący nowego wirusa z Wuhan, który przynosi pierwsze ofiary śmiertelne – poinformował dziennikarzy Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny. Dodał, że Polska jest gotowa na wszczęcie zalecanych procedur.

Chiński lekarz, który mówi o bardzo wielu przypadkach chorych.

Źródło: Reuters / New York Times / Onet.pl / Twitter

1 KOMENTARZ

  1. teraz zobaczymy wydajność urzędasów z WHO w czasie prawdziwego zagrożenia życia i zdrowia, a nie dyrdymały o wychowaniu seksualnym pięciolatków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here