fot. EN24 NEWS
fot. EN24 NEWS

W weekend doszło do tragicznego incydentu na południu Włoch. Dwie wrogo nastawione do siebie ekipy jechały na mecze wyjazdowe swoich drużyn. Chodzi tutaj o drużyny grające w 5 lidze – Vultur Rionero oraz AS Melfi.

Na wiejskiej drodze, 10 km od miasta Potenza doszło do zasadzki, którą zorganizowali kibice Vultur Rionero. Według świadków zorganizowali oni blokadę na drodze przy stacji paliw, która nie jest zbyt często odwiedzana. Byli uzbrojeni w metalowe rury oraz kije bejsbolowe. Po tym jak przejechały dwa samochody z fanami Melfi, rzucili się na trzeci – Fiata Punto.

Kierowca samochodu Fiata Punto, w którym jechali fani Melfi spanikował i nacisnął pedał gazu, śmiertelnie potrącając 39-letniego Fabio Tucciariello, który zginął na miejscu. Kilka innych osób zostało poważnie rannych, jedna z nich od razu trafiła do szpitala i została operowana.

fot. NEWS1

Prowadzone jest dochodzenie w sprawie śmierci 39 latka. Oprócz kierowcy Fiata Punto i jego kolegów aresztowano również 25 kibiców Vultur Rionero, którzy zorganizowali zasadzkę.

30 latek z Melfi, który potrącił kibiców zaraz po aresztowaniu powiedział, że miał to być dzień świętowania i wesołe popołudnie z przyjaciółmi. „Wszystko zmieniło się, kiedy mój samochód otoczyło około 50 zamaskowanych fanów Vultur. Kiedy otoczyli mój samochód byłem przerażony, próbowałem uciec.” 30 latek został aresztowany, a wraz z nim dwóch pasażerów Fiata Punto. Następnie zatrzymano 25 fanów Vultur w nocy między niedzielą a poniedziałkiem.

Na miejscu zdarzenia znaleziono między innymi kastety, pałki teleskopowe oraz pirotechnikę.

fot. Dire.it

Źródło: news1 / ilfattoquotidiano.it/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here