SCREENSHOT/BBC
SCREENSHOT/BBC

Chiński park rozrywki wywołał ogromne oburzenie w mediach społecznościowych po tym, jak zmusił świnię do skoku na bungee z 68-metrowej wieży. Nagranie wideo pokazuje jak dwóch mężczyzn wypycha świnię, która jest przywiązaną do liny.

Park rozrywki w Chongqing powiedział, że wyczyn został zorganizowany z okazji otwarcia nowej atrakcji bungee.

Lokalne media podały, że świnia została wysłana do rzeźni.

Park rozrywki wydał oświadczenie, w którym wyraził zgodę na otrzymaną „krytykę”. – „Szczerze akceptujemy krytykę i porady internautów oraz przepraszamy społeczeństwo” – powiedział. „Ulepszymy marketing, aby zapewnić turystom lepsze usługi”.


Incydent miał miejsce 18 stycznia w parku rozrywki Meixin Red Wine Town w chińskiej gminie Chongqing w południowo-zachodnich Chinach.

Do świni, która według lokalnych mediów ważyła 75 kg, została przywiązana purpurowa peleryna. To, co dzieje się potem ze świnią, nie zostało ujawnione, jednak lokalne media donoszą, że trafiła do rzeźni.

Okrucieństwo wobec zwierząt nie jest prawnie karalne w Chinach.

Znaleźli się ludzie, którzy bronili tego incydentu w mediach społecznościowych, mówiąc, że nie różni się niczym od „zabicia świni dla jedzenia”, większość użytkowników potępiła działania firmy.

To bardzo wulgarna taktyka marketingowa” – powiedział jeden z komentatorów.

„Zabijanie zwierząt w celu konsumpcji i okrutne traktowanie ich w celach rozrywkowych to dwie różne rzeczy” – powiedział inny. „Nie ma potrzeby torturowania ich w ten sposób”.

Organizacja ochrony zwierząt Peta potępiła ten incydent, nazywając go „okrucieństwem wobec zwierząt w najgorszym wypadku”.

Źródło: BBC.COM

1 KOMENTARZ

  1. Ja w tym nic śmiesznego nie widzę. Przecież to też jest zwierzę. Ta biedna świnia przecież zawału mogła dostać. Nie wiem co Ci ludzie mają tam w głowie. Dramat!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here