fot. policja.pl
fot. policja.pl

Dzisiaj około 9.00 policjanci z Jaworzna oraz z katowickiego oddziału prewencji interweniowali kilkadziesiąt metrów od autostrady A4 w Jaworznie, gdzie w kompleksie leśnym zebrała się grupa 50 mężczyzn, mieszkańców Rybnika i innych miast województwa śląskiego, a także Podkarpacia. Policjanci wylegitymowali wszystkie osoby, które były związane ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich oraz podkarpackich drużyn piłkarskich, a także skontrolowali kilkanaście samochodów, którymi przyjechali. Dzięki czujności i zdecydowanym działaniom stróżów prawa nie doszło do konfrontacji pseudokibiców. – informuje Śląska Policja.

fot. policja.pl

Praca jaworznickich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców, a także zdecydowana reakcja mundurowych z Jaworzna i z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach uniemożliwiła doprowadzenie do „ustawki” pseudokibiców.

Tym razem mundurowi z Jaworzna zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców pozyskali informację, że na terenie kompleksu leśnego w dzielnicy Jeleń, kilkadziesiąt metrów od autostrady A4, może dojść do konfrontacji antagonizujących ze sobą grup pseudokibiców.

Stróże prawa nie dopuścili do „ustawki”. Na miejsce grupowania się osób przyjechały policyjne siły z Jaworzna oraz z katowickiego oddziału prewencji. Stróże prawa zastali na miejscu 50 mężczyzn, którzy przyjechali kilkunastoma samochodami. Wszyscy zostali wylegitymowani. Okazali się nimi mieszkańcy Rybnika i innych śląskich miast, a także mieszkańcy Podkarpacia w wieku od 20 do 40 lat.

Osoby te są związane ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich oraz podkarpackich drużyn piłkarskich. Mundurowi skontrolowali także ich samochody. 7 osób zostało ukaranych mandatami karnymi. Zatrzymano również jeden dowód rejestracyjny samochodu.

Źródło: policja.pl
Autor: Aleksandra Nowara, oficer prasowa 

4 KOMENTARZE

  1. Nie wspominają jaka to ekipa z Podkarpacia ale jak psy wjeżdżają wcześniej znaczy się stalówka znowu w akcji albo ta druga stal z Rzeszowa

  2. Po co interweniować w takich sytuacjach? Chcą niech się biją, takie bójki to rozumiem. Równy z równym się umówił się w ustronnym miejscu nie wystawiając się na publike. Lepiej tak jak napaść i bic bezbronnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here