fot. thesun.ie
fot. thesun.ie

María Guadalupe López Esquivel, znana jako La Catrina, kierowała częścią kartelu narkotykowego Jalisco New Generation. Odpowiadała za działania przestępczej grupy w meksykańskim regionie Tierra Caliente. 21-latka nie przeżyła starcia z siłami bezpieczeństwa. – poinformował o2.pl

Jak informują media La Catrina zmarła w szpitalu, do którego trafiła z ciężkimi obrażeniami po walce z oddziałami meksykańskiego wojska, policji stanowej i Gwardii Narodowej. Cała sytuacja miała miejsce w La Bocanada w gminie Tepalcatepec. Lokalne władze podały informację o śmierci jednej kobiety oraz aresztowaniu siedmiu podejrzanych napastników.

Materiały prasowe

21-letnia La Catrina dowodziła grupą kartelu w regionie Tierra Caliente w Meksyku. Jalisco New Generation Cartel to meksykańska grupa przestępcza z siedzibą w Jalisco i kierowana przez Nemesio Oseguera Cervantesa, jednego z najbardziej poszukiwanych meksykańskich baronów narkotykowych.

fot. Materiały prasowe / screen Twitter

W sieci pojawiło się nagranie, jak La Catrina cudem łapie oddech, jeden z żołnierzy mówi jej „żeby się zrelaksowała i wszystko będzie dobrze, spróbuj się nie poddawać.” Catrina zmarła chwilę po tym jak trafiła do szpitala.


Kartel CJNG jest obecnie uważany za najbardziej niebezpieczny i najpotężniejszy w Meksyku. Jak podaje The Sun brutalny kartel wyrywał serca swoich ofiar, rozpuszczał ich ciała w beczkach kwasu, a nawet strzelał do kobiet w ciąży.

fot. AP:ASSOCIATED PRESS / The Sun

21-latka odbywała spotkanie z Miquelem Fernández jednym z szefów kartelu znanym jako „M2”. Przestępcy udało się jednak uciec.

fot. AP:ASSOCIATED PRESS / The Sun


Źródło: o2.pl / The Sun / Daily Mail

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here