Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się wyłudzeniami zwrotu podatku VAT przy wykorzystaniu fikcyjnego obrotu towarami, została rozbita przez policjantów z dolnośląskiej komendy z Wydziału do Walki z Korupcją wspólnie z Prokuraturą Regionalną we Wrocławiu. Wśród zatrzymanych jest była naczelnik jednego z urzędów skarbowych oraz radca prawny. Zatrzymani podejrzani są o przestępstwa, za które grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. – informuje Wydział do Walki z Korupcją.

Chodzi o fikcyjny obrót folią stretch, członkowie grupy podejrzani są o wyłudzanie podatku VAT. W ciągu jednego dnia zatrzymanych zostało 5 osób z czego jedna z nich to naczelnik jednego z urzędów skarbowych.

Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania, podejrzana w trakcie piastowania urzędu naczelnika urzędu skarbowego, w zamian za korzyści majątkowe i osobiste miała udzielać pomocy zorganizowanej grupie przestępczej kierowanej przez jednego z wrocławskich radców prawnych. – informuje Policja.

Wstępne szacunki związane z badaniem tylko wycinka przestępczego procederu wskazują na uszczuplenia należności na rzecz Skarbu Państwa rzędu kilku milionów złotych. Niewykluczone jednak, iż grupa ma na swoim koncie wyłudzenia o znacznie większym wymiarze finansowym. Obecnie Policjanci i prokuratorzy nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Niewykluczone są też dalsze zatrzymania.

Tekst: nadkom. Kamil Rynkiewicz
Źródło: Wydział do Walki z Korupcją / KWP we Wrocławiu
Video: dolnoslaska.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here