Sytuacja wydarzyła się na ulicach Starego Czarnowa. Podczas patrolu około godziny 23:00 policjanci zauważyli mężczyznę na ławce. Gdy ten próbował odejść od policjantów, jeden z nich złapał go, posadził na ławce i kilkukrotnie uderzył. Na nagraniu widać, jak drugi z funkcjonariuszy poddusza i uderza go po głowie.

Na nagraniu widzimy, że 27 latek nie stawia żadnego oporu. Policjanci wsadzają go do radiowozu i odjeżdżają. Jak ustalił portal RadioZET policjanci z Gryfina wkrótce zostaną wydaleni ze służby. Grozi im do 5 lat więzienia.

Dziennikarze portalu iGryfino skontaktowali się z poszkodowanym 27 latkiem oraz rozmawiali z prokuratorem. Poniżej znajdziecie ich wypowiedzi oraz materiał wideo.

Zadali mi ciosy w brzuch i krocze, podduszali i szarpali. I za co? Że siedziałem sobie przed godziną 23 na ławce koło sklepu? Jak zobaczyłem, że wysiadają z radiowozu, postanowiłem odejść, żeby nie mieli powodu do interwencji. Przyznaję, że byłem nietrzeźwy, ale nie wszczynałem żadnej awantury. Po prostu siedziałem na ławce –  powiedział 27 latek w rozmowie z portalem iGryfino.pl

Przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie prowadzone jest postępowanie w sprawie interwencji dwóch policjantów 6 stycznia 2020 r. w Nowym Czarnowie koło Gryfina. Jeden z funkcjonariuszy został tymczasowo aresztowany. Trwają dalsze czynności procesowe – informuje dziennikarza iGryfino.pl prokurator Maciej Jóźwiak.

Źródło: RadioZET / iGryfino.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here