Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego senatora PiS Stanisława K. i jego syna, a także dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Sprawa dotyczy wielomilionowych łapówek. – ustalił TVP2.

Dziennikarze „Panormany” TVP2 pierwsi podali informację o zatrzymaniu senatora. Rzecznik CBA – Temistokles Brodowski w rozmowie z portalem ujawnił, że sprawa dotyczy „podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji”.

Senator i jego syn mieli przyjmować wielomilionowe łapówki w zamian za załatwianie spraw oraz powoływać się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych. Dyrektor PFRON miała natomiast wręczać korzyści majątkowe w formie kontraktów z założoną i prowadzoną przez senatora i jego syna Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

komunikacie CBA czytamy, że zarzuty do tej pory usłyszało 24 podejrzanych. 

Źródło: TVP INFO / https://cba.gov.pl/
fot. cba.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here