Olbrzymie kontrowersje wzbudził film „Pojechaliśmy na Podlaskie”, zlecony przez Urząd województwa podlaskiego znanemu youtuberowi, Kruszwilowi. Kontrowersyjny patostreamer przedstawia Podlasie jako „trzeci świat”, „krainę brudu, smrodu”, o prawosławnym krzyżu mówi w kategoriach „designu”.  Za produkcję zainkasował 50 tys. zł publicznych pieniędzy. Urząd rozważa podjęcie kroków prawnych po publikacji filmu, który zamiast promocji okazał się kompromitacją. – informuje RadioZET.

O sprawie jako pierwszy poinformował portal WaszaTurystyka.pl.

Lord Kruszwil coraz bardziej naraża się na konsekwencje prawne, a jego zachowanie szokuje internautów. Tym razem chodzi o film „Jedziemy na Podlaskie”, który jak informuje RadioZET był zlecony przez sam Urząd Miasta, a za film Kruszwil skasował 50.000 złotych publicznych pieniędzy.

Samorząd Podlasia poinformował, że rozważy wejście na ścieżkę prawną w zakresie naruszenia wizerunku i reputacji województwa. Po emisji pracę w urzędzie stracił jeden z urzędników. – informuje RadioZET.

Materiał dostępny jest tutaj:

Jak potwierdziła rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego, film został sfinansowany przez urząd i kosztował 50 tys. złotych. Kampanię przeprowadzał Departament Współpracy z Zagranicą i Promocji, jego wicedyrektorem był wtedy Michał Podbielski, prezes zarządu Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Michał Podbielski stracił swoje stanowisko 6 czerwca, przestał być także prezesem PROT. – informuje portal o2.pl

Źródło: RadioZET.pl/PAP/YouTube/o2.pl
Tekst źródłowy: WaszaTurystyka.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here