Wirtualna Polska zapytała parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, czy w związku z 10. rocznicą katastrofy smoleńskiej Narodowy Bank Polski wyda banknot z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego? Barbara Dziuk, która jest posłanką ze Śląska, uważa, że to dobry pomysł na uczczenie pamięci zmarłego prezydenta RP.

 

Nie ma żadnych przeszkód, a wręcz jest to wskazane. Lech Kaczyński zasługuje, by pojawić się na banknocie” – mówi posłanka

Dla mnie to wybitna postać, nie ode mnie zależy decyzja w sprawie banknotu, ale każde upamiętnienie tak wielkiego człowieka jest godne. Można się nad tym pochylić, bo to był człowiek wyjątkowy” – uważa Barbara Dziuk.

10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku doszło do katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154. Zginęło w niej 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską.

Jak informuje WP – Narodowy Bank Polski zaplanował już wydanie dwóch monet kolekcjonerskich z okazji 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Jedna w emisji 1500 egzemplarzy (nominał 100 zł), druga – 14 tys. (nominał 50 zł). Monety mają wyjść 26 marca 2020 roku.

Źródło: WP.PL
Foto. AP / Michel Euler

2 KOMENTARZE

  1. Wstyd będzie płacić takim banknotem. Lepiej jak zrobią z jednej strony Kaczyński a z drugiej Rydzyk papier toaletowy 😂😂😂😂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here