Już 18 stycznia odbędą się pierwsze w Polsce walki na gołe pięści – Wotore! Już oficjalnie wiemy kogo zobaczymy na arenie.

 Organizatorzy od początku postawili sobie za cel przywrócenie jakości rozgrywanych turniejów nawiązując do dawnych zwyczajów; pierwszych konfrontacjach Vale Tudo, gdzie zawodnicy w spektakularnych walkach na gołe pięści toczyli brutalne pojedynki.

Reguły pojedynku przewidują walkę bez rękawic. Zawodnicy mają do dyspozycji szeroki zakres technik jak rzuty, obalenia, dźwignie na stawy i wreszcie znane z boksu birmańskiego uderzenia głową.

Przemysław Saleta wypowiedział się na temat bezpieczeństwa i kontuzji: „Wszystkim się wydaje, że walka na gołe pięści jest brutalna…, natomiast jeśli chodzi o poważne kontuzje to boks jest najbrutalniejszym ze sportów. W boksie umiera co rok kilkadziesiąt osób. W zeszłym tygodniu w Australii umarł chłopak po sparingu, po ciosie na korpus. W zeszłym miesiącu były 3 przypadki śmierci. Mówimy o zawodnikach, którzy mają bardzo przyzwoite rekordy.”

Na pewno będą to walki brutalne, przez co będą na pewno widowiskowe. Będzie więcej nokautów, więcej krwi, natomiast jeśli mówimy o poważnych kontuzjach jest to sport dużo bardziej bezpieczny. Jednym z powodów, dlaczego boks jest tak bardzo niebezpieczny jest ilość rund. W walkach mistrzowskich walka trwa 12 rund, 36 minut obijania głowy na prawdę nie jest zdrowe.” – dodaje Saleta.

Przypomnijmy, że w Wotore zawodnicy walczą tylko jedną rundę, nielimitowaną czasowo.

Cała transmisja będzie transmitowana w systemie PPV. Więcej informacji na temat transmisji znajdziecie tutajJej cena to 19.99 PLN.

Wotore udostępniło listę 8 wojowników, którzy ostatecznie zmierzą się ze sobą w jedynym takim turnieju w Polsce! W walce na gołe pięści skonfrontują się zawodnicy z takich płaszczyzn jak Boks, k1, BJJ, boks tajski, MMA, Combat 56 czy Karate.

Losowanie par odbędzie się na żywo podczas rozpoczęcia całego turnieju – już 18 stycznia. Każdy zawodnik wylosuje sobie przeciwnika, z którym zawalczy w pierwszej rundzie.

Krwawy pojedynek zweryfikuje kto zasłużył na nagrodę główną, a kto wróci do domu z niczym, jednak każdemu zawodnikowi już z tego miejsca gratulujemy odwagi i walecznego serca. Przypomnijmy, że zwycięzca turnieju zgarnie okrągłe 50.000 PLN.

WALKA WIECZORU

W walce wieczoru zobaczymy Łukasza Parobca, który walczył między innymi dla takich organizacji jak: Bellator, KSW, BAMMA, ACB czy Cage Warriors. Jego przeciwnikiem będzie reprezentant klubu Fabryka Sportu Kamil Mękal. Starcie to odbędzie się bez kategorii oraz bez limitu czasowego, w formule na gołe pięści.

Na turnieju nie zabraknie również gości ze świata sportu, między innymi na gali pojawi się Przemysław Saleta, Grzegorz Szulakowski, Artur Sowiński, Arkadiusz Wrzosek, Tomasz Drwal, Damian Jonak, czy Andrzej Grzebyk. Ocenią oni cały turniej oraz dodadzą od siebie kilka słów na temat walk, które odbędą się na arenie.

WYKUP PPV

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here