Jak podają urzędnicy, ukraiński Boeing-737 z ponad 170 osobami na pokładzie rozbił się w Iranie. Irański Czerwony Półksiężyc powiedział, że nie ma szans na znalezienie ocalałych.

Samolot leciał do stolicy Ukrainy, Kijowa. Rząd Ukrainy powiedział, że utworzono grupę kryzysową w celu zbadania katastrofy. Jak poinformowała państwowa agencja informacyjna Fars, samolot Ukraine International Airlines rozbił się tuż po starcie z irańskiego lotniska Imam Khomeini w Teheranie.

Na pokładzie samolotu ukraińskich linii lotniczych UIA znajdowało się 176 osób – poinformował premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk. Na razie sprawdzamy liczbę obywateli Ukrainy, którzy znajdowali się na pokładzie. Według wstępnych danych zarejestrowanych było 167 pasażerów oraz dziewięciu członków załogi – napisał na Facebooku premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk. 

W sieci pojawiło się nagranie wykonane tuż po katastrofie:

Według ukraińskiej ambasady w Iranie katastrofa ukraińskiego samolotu pasażerskiego w Iranie była wynikiem awarii silnika, a nie terroryzmu.

Źródło: Reuters / CNN / APNEWS / PAP
fot. (AP Photos/Mohammad Nasiri)

1 KOMENTARZ

  1. Na bank to odpowiedź marionetek terrorystów czytaj USA pod żydowską władzą za dzisiejszy atak rakietowy ze strony Iranu. Przypadek? Awaria? Nie sądzę…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here