Zbieranie pieniędzy na 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaczęło się już kilka dni temu. Oficjalnie 28 finał wystartuje za tydzień. Jak co roku media ostrzegają przed oszustami. W tym roku zaczęli oni wykorzystywać sytuację znacznie wcześnie.

W tym roku WOŚP zbiera na zakup urządzeń przydatnych do operacji dzieci, potrzebne są stoły operacyjne, aparaty do znieczulania, lampy operacyjne, urządzenia do wykonywania zabiegów diatermii, sprzęt monitorujący, czy aparaty RTG i zestawy endoskopowe.

Olsztyński oddział WOŚP poinformował na swoim Facebooku, że pojawiły się strony podszywające się pod WOŚP. Oszuści wysyłają SMS-y, w których nakłaniają do odwiedzenia jej i wpłaty przez internet.

‼ OSTRZEGAMY ‼W internecie pojawiły się już strony podszywające się pod WOŚP. Chcą one wyłudzić pieniądze przy użyciu…

Publiée par WOŚP Olsztyn sur Lundi 6 janvier 2020

„W internecie pojawiły się już strony podszywające się pod WOŚP. Chcą one wyłudzić pieniądze przy użyciu łudząco podobnej strony do oficjalnej. Pamiętajcie, sprawdzajcie czy link, w który klikacie, kończy się na WOSP.ORG.PL (na zdjęciu wiadomość z próbą oszustwa)”

„Dodatkowo też zwracamy uwagę na łańcuszki: Bijemy rekord przesłanych serduszek. Jest to po prostu spam, który nic nie wnosi do Finału, nie ma z niego żadnych korzyści i nie został zainicjowany przez WOŚP. Jeśli dostaniecie taką wiadomość, zgłoście ją jako spam.” – informuje WOŚP w Olsztynie.

Do tej pory udało się zebrać już 6.5 mln złotych. W zeszłym roku podczas całego finału zebrano rekordową liczbę pieniędzy – ponad 175 milionów złotych!

Źródło: Facebook WOSP Olsztyn / Bankier.pl
fot. East News, Fot: Jan Bielecki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here