Podpisy petycji w sprawie Bonusa RPK początkowo zbierane były do końca roku. Ostatecznie przedłużono całą akcję, która potrwa do 7 stycznia. Do tej pory udało się zebrać blisko 60 tysięcy podpisów, a do akcji zaangażowało się bardzo wiele osób ze środowiska muzycznego oraz sportowego. Petycja ma przekonać Prezydenta, by ten ułaskawił Bonusa RPK, że względu na liczne wątpliwości w sprawie.

„My przyjaciele, fani, znajomi oraz ludzie, którym nieobojętny jest los człowieka skrzywdzonego przez zjawisko, jakim jest instytucja tzw. „małego świadka koronnego”, która w każdym okresie wolnej Polski, w celu osiągnięcia jak największych korzyści zwłaszcza statystycznych, pomimo mnóstwa błędów i niedomówień wykorzystywana jest często wobec
ludzi bez żadnych dowodów, a jedynie w wyniku budzących wątpliwości zeznań osób będących aktywnymi przestępcami, a często recydywistami:

APELUJEMY do Pana Andrzeja Dudy-Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,
o ułaskawienie osoby Oliwiera Roszczyka, znanego pod pseudonimem artystycznym jako Bonus RPK o warunkowe zawieszenie kary pozbawienia wolności i umożliwienie mu pozostania w warunkach wolnościowych przy rodzinie.”

PODPISZ PETYCJĘ

„Apelujemy o zrozumienie sytuacji człowieka, który przekonany o swojej niewinności decyzją Sądu musi odbyć karę pozbawienia wolności i jednocześnie spłacić niemal pół milionowy dług wobec Państwa za czyny, których się nie dopuścił.
Prosimy, poprzyj nasz Apel. Podpisz Petycję i powiedz o niej znajomym. Walczmy wspólnie. Dziś Oliwier, jutro może każdy z nas.

To nasza wspólna sprawa. Dziękujemy.” – czytamy na profilu Przeciw Bezprawiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here