Dawid Kubacki zwyciężył w 68 Turnieju Czterech Skoczni! Nagroda złotego orła, którego otrzymał to nie wszystko! Za sam triumf otrzyma 20 tysięcy franków szwajcarskich!

Kubacki skoczył 143 i 140,5 m. W obu seriach uzyskał największe odległości. Jego łączna nota wyniosła 300,9 pkt.

Kubacki jest trzecim w historii polskim skoczkiem, który triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. W przeszłości tę prestiżową imprezę narciarską wygrali Adam Małysz (2001 rok) oraz dwukrotnie Stoch (2017 i 2018 rok).

W całym 68. Turnieju Czterech Skoczni Kubacki wygrał z drugim Lindvikiem o 20,6 punktu. Z kolei trzeciego Geigera pokonał o 23,2 punktu.

Nagrody za zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni nie są już tak gigantyczne jak kiedyś, ale wciąż mają sporą wartość. W 2001 roku triumfator imprezy, Adam Małysz, otrzymał samochód i 90 tysięcy franków. Teraz skoczkowie mogą liczyć tylko na gratyfikację finansową i to znacznie mniejszą.

Łącznie Dawid Kubacki zarobił 50 tysięcy franków szwajcarskich. W Oberstdorfie i Ga-Pa Kubacki był trzeci, w Innsbrucku zajął drugie miejsce, a w Bischofshofen wygrał. W sumie zarobił więc dodatkowe 30 tys. franków.

fot. PAP
Źródło: PAP / Interia / YouTube TVP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here